2020

parallax slide down

Pražské derby ovládla Bohemka

11.1.2020 08:47

Malé pražské derby mezi prvoligovými Bohemians a druholigovou Duklou otevřelo xaverovskou skupinu Tipsport ligy. Klokani z Vršovic nakonec potvrdili roli favorita a vyhráli 2:1. Na výhru se ale pořádně nadřeli a tři minuty před koncem o ní rozhodl Hronek.

Od začátku se hrál útočný fotbal a nabitá tribuna se bavila. Už v šesté minutě poslal Bohemians do vedení Puškáč a zástupce nejvyšší soutěže tak rychle vedl. Oba soupeři se snažili hrát aktivně, ale prim hráli oba brankáři. Další změnu skóre přinesla až závěrečná pětiminutovka. Nejprve se Dukla dočkala vyrovnání zásluhou Jakaba, ale tři minuty před závěrečným hvizdem vrátil vedení na stran Bohemky Hronek. „Byl to klasický první přípravný zápas, ale účel to splnilo. Jsem rád, že se mi to podařilo v závěru rozhodnout,“ usmíval se po utkání střelec vítězné branky.

Bohemians – Dukla 2:1 (1:0)

Branky: 6. Puškáč, 87. Hronek – 85. Jakab. Rozhodčí: Petřík – Vlček, Šimáček.

Bohemians, 1. poločas: Le Giang – Záviška, Krch, Šmíd, Schumacher – Vaníček, Rada, Vacek, Keita – Nečas, Puškáč. 2. poločas: Le Giang – Záviška, Köstl, Bederka, Podaný – Novák, Vacek (61. Jindřišek), Hronek, Vodháněl – Keita (61. Pulkrab), Ug­wu.

Dukla, 1. poločas: Rada – Dancák, Chlumecký, Piroch – Hašek, Doumbia, Kozma, Koval, Lauko – Holík, Ayong. 2. poločas: Rada – Dancák, Fišl, Chlumecký – Ullmann, Kott, Kozma, Mentberger, Preisler – Jakab, Ayong.