2020

parallax slide down

Brnu se na Maltě daří

25.1.2020 11:55

Turnaj na Maltě rozehrálo Brno s Baníkem a Brno opět překvapailo, stejně jako vloni. Tipsport Malta cup Zbrojovka před rokem jako druholigový tým totiž ovládla.

Vstup do ročníku 2020 a do utkání samotného přitom měl mnohem lepší Baník. Hned v 8. minutě se v půlícím kruhu zorientoval Jánoš a geniální střelou překvapil brněnského gólmana, který nečekal v tu chvíli takový kop – 0:1. Za pět minut to bylo už 0:2, když si opět Jánoš postavil míč k trestnému kopu a střela propadla kolem zdi k tyči. V tu chvíli už pěla chorály část hlavní tribuny, kam pořadatelé umístili sektor fanoušků Baníku, kterých dorazila za týmem na Maltu hruba stovka. Herně vyrovnaný duel ale Brňané dokázali do poločasu zkorigovat po teči Přichystala 2:1. Rychlé vyrovnání přinesla hned 46. minuta, kdy se hráči Brna dostali do vápna a Fouskova střela zapadla po teči jednoho z bránících hráčů u zadní tyče – 2:2. Zvrat utkání a vítěznou trefu zařídil Vintr, který skvěle zvládl brejkovou situaci a po sérii střel a dorážek sám rozhodl 3:2. V pondělním finále si tak zahraje po roce opět Zbrojovka letos proti Mladé Boleslavi, Baník čeká utkání o třetí místo s DAC Dunajská Streda.

FC Zbrojovka Brno – FC Baník Ostrava 3:2 (1:2)

Branky: 23. Přichystal, 46. Fousek, 82. Vintr – 8. Jánoš, 12. Jánoš.

FC Zbrojovka Brno: Floder (16. Šustr) – Bariš, Dreksa ©, Šural, Kotula – Pachlopník, J. Sedlák, Čermák, Fousek – Hladík, Přichystal. Náhradníci: Šustr, Eismann, Šumbera, Krška, Vintr, M. Sedlák, Jurásek, Ševčík.

FC Baník Ostrava: Budinský – Fillo, Šindelář, Stronati, Fleišman © – Buchta, Jánoš, Jirásek – Reiter, Smola, Granečný. Náhradníci: Číž, Procházka, Šašinka, Drozd, Hrubý, Lalkovič, Pokorný, Kuzmanovič, Kaloč, Holzer.