Boleslav s přehledem porazila Liberec

15. ledna 2017

Skupina B

FK Mladá Boleslav – FC Slovan Liberec 4:1 (2:0)
V nedělním dopoledni vstoupili do zimní Tipsport ligy také zbývající dva celky mladoboleslavské skupiny B. A vítězně z něj vzešli domácí fotbalisté FK Mladá Boleslav, kteří v prvoligovém souboji přestříleli liberecký Slovan vysoko 4:1.
Domácím patřil vstup do utkání, když už po čtvrt hodině hry vedli rozdílem dvou branek. Skóre zápasu otevřel Jan Chramosta, který ze strany prostřelil brankáře Liberce. Rychlostí převahu domácích útočníků nad hostujícími obránci potvrdil ve 13. minutě také Jakub Nečas, který utekl obráncům Liberce a přehodil gólmana Hladkého.

Dobrý vstup pak Boleslav předvedla i v případě poločasu druhého. Už po třech minutách totiž zvýšil na 3:0 Tomáš Přikryl. Hosté se dostali ke slovu v 66. minutě a byla to parádní podívaná – z dobrých třiceti metrů se totiž přesně pod víko trefil Onřej Karafiát. Poslední slovo ale měla domácí Mladá Boleslav. Z vápna pálil přesně Tomáš Fabián.

Branky: 8. Chramosta, 13. Nečas, 48. Přikryl, 84. Fabián – 66. Karafiát. Rozhodčí: Hrubeš. ŽK: 0:0. Diváci: 310.

Boleslav I. poločas: Šeda – Pauschek, Král, Da Silva, Fleišman – Takács, Valenta – Přikryl, Magera, Nečas – Chramosta. Boleslav II. poločas: Vejmola – Jánoš, Křapka, Hůlka, Fabián – Kúdela, Mareš – Přikryl (86. Nečas), Matějovský, Vukadinovič – Kalabiška.

Liberec: Hladký – Coufal, Piško, Kubyshkin (46. Karafiát), Bartošák – Breite (62. Bláha), Ekpai (46. Obročník) – Bartl (62. Ekpai, 74. Heppner), Machuča (46. Ševčík), Šulc – Voltr.