Česko - slovenský duel skončil nerozhodně

18. ledna 2017

Skupina C

MFK Skalica – FK Pardubice 1:1 (0:0)

Po úvodní hladké výhře 5:0 nad mladým výběrem Zbrojovky si druholigoví fotbalisté Pardubic připsali v zimní Tipsport lize remízu. Na umělé trávě Vysokého uřčení technického Pod Palackého vrchem se ve skupině C rozešli smírně 1:1 se slovenskou Skalicou.

Úvodní nebezpečný pokus vyslal ve 22. minutě skalický forvard Šebesta, ale branku netrefil. Na druhé straně neúspěšně pálil Ladra a po půl hodině poslal hlavičkující pardubický zadák Piroch míč do břevna. Do druhé půle vyslali Východočeši obměněnou sestavu a v 54. minutě se dočkali úvodní branky. K odraženému míči po ráně Řezníčka se jako první dostal Vodháněl a poslal Pardubice do vedení. Skalica se za dvě minuty dočkala vyrovnání, když se po souboji pardubického Pospíšila s protihráčem Ulrichem nečekaně odrazil balon za záda gólmana Knoblocha. V posledních dvaceti minutách si Pardubice vytvořily další příležitosti, jenže Huf ani Fusek s dorážkou nemířili přesně.
„Jsem rád, že jsem si po dlouhé době zachytal celý zápas. Na těžkém terénu jsme se snažili hrát náš fotbal. Šance byly na obou stranách, takže remíza je z tohoto pohledu asi zasloužená. Pardubice se ukázaly jako kvalitní soupeř, protože druhá česká liga má kvalitu. Těšíme se už na sobotu na dalšího kvalitního soupeře Zbrojovku Brno,“ pronesl gólman Skalice Andrej Fišan.

Pardubice vedou tabulku skupiny C, a pokud v závěrečném sobotním utkání porazí Znojmo, postoupí do semifinále Tipsport ligy.

Branky: 56. vlastní Pospíšil – 54. Vodháněl. Rozhodčí: Marek – Arnošt, Hájek.

Skalica: Fišan – Švrček, Majerník, Szocs, Mizerák – Pankaričan (75. Neoveský), Havatovič (75. Lipták) – Hruška (75. Slaný), Milunovič, Ulrich (65. Meszaroš) – Šebesta (65. Jakubek).

Pardubice: Knobloch – Pospíšil, Piroch, Šejvl, Čiernik – Kudrna – Kayamba, Řezníček, Jeřábek, Ladra – Petráň. Střídali: Huf, Kovář, Fusek, Prokopec, Jedlička, Vodháněl.