Domácí Frýdek nevyhrál ani na třetí pokus

27. ledna 2017

Skupina D

MFK Frýdek-Místek – TS Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:4 (0:2)

Posledním zápasem mezi domácím Frýdkem-Místkem a polským celkem z Bielsko-Białe, se uzavřela skupina D letošní Tipsport ligy. Z prvenství se již v předstihu radovali po zásluze fotbalisté slovenského Popradu, druhé skončily Vítkovice. Duel o třetí příčku nakonec skončil jednoznačným vítězstvím svěřenců trenéra Jána Kociána, kteří domácí Valcíři zdolali 4:1.

Souboj týmů, které v turnaji ještě žádný bod neposbíraly, začal lépe polský celek. V 5. minutě otevřel skóre zápasu pohotovou dorážkou Kolár, o dvacet minut později jej z podobné situace dokázal ještě napodobit krajan Sládek. Valcíři toho směrem dopředu moc nevymysleli. Až v 73. minutě se do míče levačkou opřel konžský mládežnický reprezentant Kinkembo a zápas nabral rázem na dramatičnosti. Jenže ta trvala pouhých šest minut. Sudí Mrázek odpískal pokutový kop, který následně s přehledem zakončil Podgórski. Zasloužené vítězství pak hráči z Bielsko-Białe pečetili v 88. minutě gólem střídajícího Lewickeho.

„Odehráli jsme jeden z lepších zápasů v Tipsport lize. Pro toto utkání jsme trochu pozměnili naší taktiku, kdy jsme chtěli hrát více zezadu s rychlým přechodem do útoku. Tam velmi dobře operovali jak Chmiel vpravo, Sierpina vlevo, či Ľubo Kolár vepředu. Podařilo se nám vstřelit dvě rychlé branky, pak jsme si ale zápas sami zkomplikovali. Domácí dokázali snížit, naštěstí jsme v závěru po dvou dobrých akcích znovu gólově odskočili. Chtěl bych tímto poděkovat organizátorům za vydařený turnaj. Odehráli jsme tu tři velmi kvalitní zápasy na dobrém terénu. Myslím si, že turnaj svůj účel splnil a všem, kteří se na tom podíleli, děkuji,“ řekl po zápase trenér vítězů Ján Kocián.

„Na naší předvedené hře se nejspíše podepsalo úterní velmi náročné utkání v Podbrezové. Já se ale v daném momentě za výsledky neohlížím, v žádném případě si však, ale nemůžeme dovolit takový výpadek. Nevím, zda je toho na hráče hodně, nechci se vymlouvat, ale první poločas se mi z naší strany vůbec nelíbil. Chyběla nám šťáva, zkrátka úplně všechno,“ hodnotil poslední vystoupení svých svěřenců na turnaji kouč Valcířů Miroslav Nemec.

Branky: 73. Kinkembo – 5. Kolár, 25. Sládek, 79. Podgórski (pk), 88. Lewicki. Rozhodčí: Mrázek – Vysloužil, Horák. ŽK: Berežný, Šafner – Magiera, Sierpina. Diváci: 50.

Frýdek-Místek: Prpesl – Švrček (67. Šafner), Literák, Klabník, Fertaľ (62. Kinkembo) – Ilko (67. Palatický), Byrtus (62. Mugove), Hamšík (62. Ridel), Termanowski (46. Šichor), Slaninka (46. Nworah) – Vyskočil (46. Đurić). Trenér: Miroslav Nemec.

Bielsko-Biała: Leszczyński (46. Madejski) – Gumny, Piacek, Magiera (70. Gibas), Jaroch (46. Zakrzewski) – Chmiel (70. Gutowski), Janota (55. Podgórski), Hanzel, Sládek (55. Lewicki), Sierpina – Kolár (55. Demjan). Trenér: Ján Kocián.