Hosté z Popradu přehráli Vítkovice

7. ledna 2017

Skupina D

MFK Vítkovice – FK Poprad 2:4 (1:2)

Úvodním zápasem odstartovala ve frýdeckých Stovkách také skupina D, kde si slovenský Poprad poradil s druholigovým nováčkem z Vítkovic 4:2.

A byli to právě hosté, kteří za svou aktivitu byli odměněni gólem ve 14. minutě. To se po trestném kopu Dadziče dostal k míči Hric, který pravačkou nedal brankáři Řehákovi šanci – 0:1. Ostravskému celku se podařilo o šest minut později vyrovnat. Únik Juřeny hasil stoper Šula pouze za cenu faulu a z nařízené penalty se následně nemýlil Vaněk – 1:1. Po půlhodině hry si ale tým zpod Tater vzal těsné vedení zpátky. Rychlou akci dokázal zužitkovat gólem do prázdné branky Kaplan. Krátce před poločasem mohl srovnat stav Juřena, jeho jedovaté střele se však do cesty postavila tyčka. Do druhé půle oba týmy prostřídaly, více ze hry začali mít ostravští mladíci. Především záložník Malý hýřil střeleckou aktivitou. Co však rozhodlo, tak zbytečné hrubky Vítkovic. V 50. minutě nechali domácí až příliš volného prostoru přesně zakončujícímu Šulovi – 1:3. Vítkovice se v 67. minutě sice vrátily gólem Malého do hry, o lepší výsledek je ale připravila hrubice v rozehrávce a branka střídajícího Lukáče. „V utkání jsme měli dobré pasáže, ale dvakrát jsme chybovali a soupeři povolili korigovat výsledek. Stejně jako náš soupeř, i my jsme dnes zkoušeli nové hráče, takže o nějaké sehranosti se moc mluvit nedá. Zápas však ukázal, že někteří zkoušení fotbalisté si zaslouží další šanci, s jinými se bohužel rozloučíme. Každopádně utkání svůj účel splnilo,“ řekl po zápase trenér vítězného celku František Šturma. „Zátěž jsme rozložili rovnoměrně na všechny hráče. V první půli jsme dostali naprosto zbytečné branky. My naopak některé své šance nedokázali dotáhnout do správného konce, v závěru jsme dokonce nastřelili tyčku. Po změně stran jsme ale předvedli herně určitě lepší výkon, jenže jsme opět inkasovali po standardní situaci. Zápas ale svůj účel splnil,“ dodal vítkovický kouč Ivan Kopecký.

Branky: 20. Vaněk (pen.), 67. Malý – 14. Hric, 31. Kaplan, 49. Šula, 84. Lukáč. Rozhodčí: Mrázek – Vysloužil, Horák. ŽK: 20. Šula (P). Diváci: 60.

MFK Vítkovice: Řehák – Cverna, Coufal, Mikula, Prajza – Fiala, Vaněk, Texl, Hlavsa – Juřena, Kovařík. (2. pol.): Řehák – Řezáč, Hruzík, Honiš, Hron – Veselý, Ondráček, Matěj, Malý – Szotkowski, Pavelka. Trenéři: Roman West a Ivan Kopecký.

FK Poprad: Nurovský – Maťas, Šula, Hric, Millitin (46. Kica) – Daško – Lipták (46. Lukáč), Dadzič (60. Ferenc), Lubčo (46. Bilas, 78. Vigláš), Kaplan – Šašinka (68. Gallovič). Trenér: František Šturma.