Klokani jsou po druhé výhře blízko k Final Four

17. ledna 2017

Skupina A

FC MAS Táborsko – Bohemians Praha 1905 2:3 (2:1)

Fotbalisté Bohemians věděli, že pokud zvládnou vítězně úterní duel s Táborskem, budou blízko vítězství ve skupině a postupu mezi čtyři nejlepší do Final Four, které bude vyvrcholením turnaje v Mladé Boleslavi 28. a 29. ledna. Na úvodních deset minut s Táborskem budou chtít pro zbytek sezony rychle zapomenout, ale v dalším průběhu už Pražané zápas ovladli a třemi góly otočili nepříznivé skóre 2:0. K jistotě jim stačí bod z posledního duelu proti Příbrami. Pokud by prohráli, potřebují buď remízu Táborska s Hradcem Králové, která je posune dál. V případě vítězství jednoho z těchto týmů by rozhodoval brankový rozdíl mezi šestibodovými týmy.

Nápor Bohemians ze samotného úvodu zápasu potrestalo druholigové Táborsko vedoucím gólem, po rohu se trefil hlavou Toml – 1:0. Trenér Koubek už chystal na přestávku do kabiny asi pořádnou bouřku, protože hned vzápětí dostali klokani opět z rohu druhý zásah, tentokrát z hlavy Džafiče – 2:0. Góly se na Vyšehradě jen sypaly, i když snížení Bohemians bylo spíše dílem náhody. Centr před branku chtěl odpálit Klusák, ale balon z jeho nohy trefil spoluhráče a vlastní branku – 2:1. V poločase oba trenéři sice prostřídali sestavy, ale Bohemians si udrželi převahu a brzy srovnali skóre na 2:2, když na konci parádní akce byli asistující Martin Hašek a střelec Kuchta – 2:2. Obrat v zápase ve prospěch favorita dokonal v 82. minutě Luts, který proměnil hlavou Bergrův centrovaný míč – 2:3. Táborsko ještě nechtělo utkání vzdát, ale prvoligový soupeř v závěru prokazoval svoji kvalitu při držení míče a soupeři již nedal šanci na vyrovnání.

Branky: 4. Toml, 6. Džafič – 10. vlastní Klusák, 59. Kuchta, 82. Luts.

FC MAS Táborsko: Toma – Landovský, Navrátil ©, Kašparovič, Kučera, Džafič, Ševčík, Klusák, Tomi, Javorek, Mrsic. 2. poločas: Toma – Zavadil, Kočí, Ciku, Kašparovič, Klusák, Toml, Hovorka, Froněk, Mrázek, Trebuňák.

Bohemians Praha 1905: Berkovec – Švec, Buchta, Bartek, Hubínek, Kuchta, Jirásek, Krch, Dostál, Havel, Mašek. 2. poločas: Fryšták – Švec, Jindřišek, Čížek, Luts, Hašek, Krch, Dostál, Blecha, Nitrianský, Berger.

Rozhodčí: Vojtěch Severýn – Dan Vodrážka, Vít Melichar