Jeden z favoritů turnaje Jablonec pouze remizoval s Varnsdorfem

11. ledna 2017

Skupina B

FK Jablonec – FK Varnsdorf 2:2 (1:2)

V mrazivém počasí zahájila jako poslední ze čtyř skupin ta mladoboleslavská. A hned v jejím úvodním utkání se zrodilo překvapení, když favorizovaný Jablonec jenom remizoval s druholigovým Varnsdorfem 2:2. V poločase navíc favorit dokonce prohrával.

Jediný druholigový účastník skupiny B Tipsport ligy šel do vedení v zápasu už ve druhé minutě, když se po rohovém kopu prosadil Jan Neuberg. Jablonec pak odpověděl po půl hodině hry, a opět to bylo z rohového kopu, po kterém se dostal ke střele mladý Mihálik a srovnal na 1:1. První poločas ale nakonec přeci jenom patřil Varnsdorfu – postaral se o to Oskar Fotr, jehož dělovka zapadla na zadní tyč Hrubého branky. Hned po změně stran ale přišlo opětovné srovnání stavu. Jaroslav Diviš se ocitl za hostující obranou a přízemní střelou srovnal 2:2. Ve zbytku zápasu se hrál svižný pohledný fotbal, další branka už ale nepadla, i když k ní nebylo daleko. Závar po rohovém kopu ale dokázali vyřešit obránci Varnsdorfu s vypětím všech sil na brankové čáře, Stanislav Tecl pak v dobré šanci na míč nedosáhl.

Branky: 31. Mihálik, 48. Diviš – 2. Neuberg, 42. Fotr.

Rozhodčí: Matějček – Vitner, Flimmel. Diváci: 50. Jablonec: Hrubý – Masopust, Beneš (68. Končal), Hübschman ©, Pernica – Kubista, Pospíšil – Diviš, Mihálik, Hanousek – Tecl.

Varnsdorf:Samoel – Štěpánek (46. Luňák), Zieris (46. Pokorný), Neuberg, Knejzlík (46. Beránek) – Zbrožek – Rudnytskyy, Bílek, Daníček – Fotr (46. Kavka), Durděvič (46. Dordič).