Pardubice překvapivě vyhrály skupinu a míří do Final Four

21. ledna 2017

Skupina C

1. SC Znojmo FK – FK Pardubice 1:2 (0:1) Velmi rázně vykročili druholigoví fotbalisté Pardubic za šancí ovládnout skupinu C zimní Tipsport ligy. Vedli nad Znojmem od osmé minuty, nakonec zvítězili 2:1 a postoupili do Final Four.
Už ve čtvrté minutě pálil nebezpečně Joel Ngandu Kayamba, ale znojemský gólman Štěpanovský předvedl skvělý zákrok. Jenže za čtyři minuty dostal stejný pardubický hráč šanci na reparát a nedávné narození potomka oslavil ranou do šibenice. Východočeši předváděli lepší fotbal a svého protivníka z druhé ligy téměř nepustili do šancí. Pouze po rohovém kopu střílel Motal vedle branky.
Po přestávce mohly Pardubice vedení navýšit, když postupoval Mužík sám na znojemského brankáře, ale Štěpánovský vytáhl další výborný zákrok. Dvanáct minut před koncem ovšem srovnal Jakub Teplý, když poslal do sítě balon vyražený gólmanem Letáčkem. Jenže Pardubice se přece jen dočkaly vítězného gólu, když v závěru střídající brankář Konvalina s námahou vytěsnil prudký centr Čiernika pouze k nohám Daniela Kováře, který s dorážkou uspěl. „Z naší strany to byl opravdu slabý výkon, upracovaný, nešlo nám to kombinačně. Někteří hráči předvedli strašně málo, pak budou na jaře litovat, že nejsou v základní sestavě, nebo že tu nebudou. Některé výkony mě hodně překvapují. Je zajímavé proč. Chybí mi jednoduchost řešení, obyčejné základní věci, narážečky a podobně,“ zlobil se znojemský trenér Radim Kučera. Východočeši bez prohry ovládli skupinu C zimní Tipsport ligy a postoupili do semifinále soutěže, kde se v sobotu 28. ledna střetnou s druholigovým slovenským Popradem.

Branky: 78. Teplý – 8. Kayamba, 87. Kovář. Rozhodčí: Julínek – Polák, Podaný. ŽK: Nepožitek (Znojmo). Diváci: 100.

Pardubice: Hrnčíř (46. Letáček) – Přibyl, Piroch, Šejvl, Pospíšil (46. Čiernik) – Kudrna – Fusek (46. Mužík), Jeřábek, Řezníček (46. Kovář), Kayamba – Ladra (46. Petráň).

Znojmo: Štěpanovský (60. Konvalina) – Helísek (60. Rapouch), Svozil, Odehnal, Javůrek – Teplý, Motal (46. Cihlář), Nepožitek, Bogner (60. Urbančok) – Frimmel, Kirschner.