Poprad pečetil zasloužený postup do Final Four

22. ledna 2017

Skupina D

MFK Frýdek-Místek – FK Poprad 1:2 (0:2)

V krátkém sledu odehráli druholigoví fotbalisté Popradu další utkání v Tipsport lize. Po pátečním vítězství nad polskou Bielsko-Białou, si dokázali svěřenci trenéra Františka Šturmy poradit i s domácími Valcíři. Tři vítězství tak celku zpod Tater zaručují účast v následném Final Four, a nutno říct, že zcela zaslouženě.

Vstup do utkání patřil stejně jako v pátek hostům z Popradu. Už v úvodní minutě se v dobré pozici ocitl Kaplan. Po gólu volala i křižná střela popradského Kukola. Frýdek dal o sobě poprvé vědět v 17. minutě, kdy Byrtusův trestný kop prolétl až k brankáři Malcovi, který míč s námahou vyrazil na rohový kop. Ze hry uplynula další minuta a obrovskou hrubku Hrice mohl trestat domácí Šichor. Svůj samostatný nájezd ale nezakončil zrovna nejlépe, popradský gólman následně zneškodnil i dorážku Vyskočila.
Jak se mají chyby v defenzívě trestat, předvedli Popradští ve 24. minutě. Obránce Klabník chyboval při odkopu a Maťas dělovkou propálil frýdecko-místeckého brankáře Mihálka – 0:1. O deset minut později bylo na hostující straně ještě veseleji. Po standardní situaci se totiž dokázal střelou k tyči prosadit Šašinka a Poprad vedl ve frýdeckých Stovkách rozdílem dvou branek – 0:2.
Druhá půle už toho moc nenabídla. Poprad se uchýlil ke hře ze zabezpečené obrany, domácí sice byli častěji u míče, ale do nějakých vyložených šancí se nedostávali. Jen v 62. minutě dostal více prostoru Šichor, který míč přiťukl do úniku Đurićovi a srbský útočník ranou k tyči duel ještě zdramatizoval – 1:2. Závěr utkání přinesl ještě dvě tutovky na obou stranách. Na té domácí neuspěl Ilko, na hostující zase střídající Lipták.
„První poločas byl z naší strany určitě lepší. Měli jsme tam několik brankových příležitostí, dvě z nich jsme dokázali proměnit. Soupeře jsme, dá se říct, k ničemu nepustili. Druhá půle už byla hrozně nervózní a hektická. My dělali spoustu chyb. Chtěl jsem, aby herní zátěž byla vyvážená, ale je tam strašný rozdíl mezi prvním a druhým poločasem. Ti střídající hráči musí zkrátka přidat,“ hodnotil třetí vítězný duel v turnaji popradský trenér František Šturma.
„Do utkání jsme nenaskočili špatně. Chtěli jsme hrát prvních patnáct minut v bloku, poté postupně přejít do presinkových situací. Dostali jsme se do dvou šancí, jenže my nedali a naopak dvakrát inkasovali. Druhý poločas byl pod naší dominancí. Chlapcům ale chyběla větší šťáva, čímž je však nechci omlouvat. Máme za sebou těžké tréninky, i teď po zápase na kluky čeká další fáze,“ dodal trenér Frýdku-Místku Miroslav Nemec.

Branky: 62. Đurić – 24. Maťas, 34. Šašinka. Rozhodčí: Dubravský – Antoníček, Caletka. ŽK: Palatický, Spasojević, Šichor – Šula. Diváci: 80.

Frýdek-Místek: Mihálek – Švrček (46. Ilko), Hamšík (46. Literák), Klabník (46. Berežný), Fertaľ (46. Ridel) – Nworah (46. Palatický), Šichor, Spasojević, Byrtus, Slaninka – Vyskočil (46. Đurić). Trenér: Miroslav Nemec.

Poprad: Malec – Maťas (46. Hatok), Šula, Hric, Kica (46. Ferenc) – Kukol (46. Tóth), Gruca (59. Bilas), Daško (46. Lupčo), Medak, Kaplan (46. Lipták, 89. Vigláš) – Šašinka (56. Lukáč). Trenér: František Šturma.