Poprad slaví druhou turnajovou výhru

Poprad slaví druhou turnajovou výhru

20. ledna 2017

Skupina D

FK Poprad – TS Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (2:1)

Vše podstatné v souboji slovenského a polského zástupce v turnaji se událo v první pětačtyřiceti­minutovce. Už ve 2. minutě se do míče krásně opřel popradský záložník Bilas a brankář Leszczyński se za míčem pouze poohlédl. Na vrub polského gólmana šla především druhá branka Popradu a znovu v tom měl prsty Bilas. Tentokráte soupeřova brankáře překonal přízemní ranou z trestného kopu. Svěřenci trenéra Jána Kociána duel zdramatizovali krátce před přestávkou, když se po úniku Sierpiny a jeho následném centru prosadil ve skluzu kapitán Demjan.

Po změně stran se toho již moc neudálo. Popradští si těsné vedení v poklidu pohlídali, a pokud v sobotním dopoledni neprohrají s domácím Frýdkem-Místkem, získají minimálně bod, stanou se vítězi skupiny D.

„Dostali jsme až příliš rychle dvě branky, to se pak těžko dohání. První gól byl nádherný, ten druhý po chybě našeho brankáře. Jak jsme pak sestavu prostřídali, tak se nějaká plynulost naší hry vytratila,“ komentoval utkání trenér poražených Ján Kocián.
Naopak s vítězstvím byl spokojen popradský kouč František Šturma. „Do utkání jsme byli velice namotivovaní, jelikož jsme si dali za cíl z této skupiny postoupit. Chlapci pak za svým cílem šli tvrdě od úvodní minuty, za což je musím pochválit. Plnili přesně to, co jsme si naplánovali. Soupeře jsme, dá se říct, v první půli k žádné vážnější šanci nepustili. Ba naopak. Byli jsme to my, kdo si vytvářel slibné šance. Kdybychom dali o gól víc, byl bych spokojen asi víc. Druhý poločas už to bylo víc bojovné a taktické. Jsem ale spokojen nejen s výhrou, ale i s předvedenou hrou,“ dodal trenér slovenského Popradu.

Branky: 2. a 21. Bilas – 35. Demjan. Rozhodčí: Proske – Kotík, Boček. Diváci: 40.

Poprad: Malec – Hatok (81. Maťas), Hric, Palša, Kica (66. Ferenc) – Daško (66. Šula) – Kukol (75. Lupčo), Medak (46. Gruca), Bilas (75. Tóth), Kaplan – Šašinka (46. Lukáč). Trenér: František Šturma.

Bielsko-Biała: Leszczyński (46. Busatto) – Gumny (57. Jaroch), Piacek (75. Felsch), Baran (57. Gibas), Sierpina (57. Gutowski) – Hanzel – Kolar, Podgórski, Janota (46. Magiera), Sladek (67. Szymański) – Demjan (46. Lewicki). Trenér: Ján Kocián.