Liberec zabral, odnesl to Varnsdorf

18. ledna 2017

Skupina B

FC Slovan Liberec – FK Varnsdorf 5:2 (3:0)

Milanu Barošovi návrat do Mladé Boleslavi, kde před odchodem do Liberce působil, rozhodně prospěl. Právě on byl hlavní postavou středečního zápasu mladoboleslavské skupiny B mezi Libercem a druholigovým Varnsdorfem, které favorit nakonec vyhrál 5:2.
Baroše bylo plné hřiště a už v sedmé minutě trefil tyčku hostující branky. Mrzet ho to ale nemuselo, neboť o pět minut později už mířil přesně, když doklepával do odkryté branky. Za dalších pět minut se prosadil jeho spoluhráč Ševčík a v 19. minutě zvyšoval už na 3:0 opět Baroš.
Ten už se ve druhém poločase po prostřídání neobjevil. Hned po změně stran vykřesal naději pro Varnsdorf proměněným únikem Štěpánek, ale favorit drama nepřipustil. Zaváhání druholigové obrany totiž dokonale potrestal Micovčák. Už na 5:1 zvýšil po precizně zahraném přímém kopu Kubyškin. Pak přišla ještě konečná korekce skóre po pěkné střele Oskara Fotra, která ale už nemohl nic změnit na vysoké výhře Liberce, který se tak bodově dotáhl na vedoucí Mladou Boleslav.

Branky: 12. a 19. Baroš, 17. Ševčík, 57. Micovčák, 70. Kubyškin  – 48. Štěpánek, 73. Fotr. Rozhodčí: Berka. Diváci: 70.

FC Slovan Liberec (1. poločas): Porcal – Karafiát, Piško, Chlumecký, Bartošák – Bartl, Obročník, Ševčík, Šulc – Voltr, Baroš. (2. poločas): Hladký – Heppner, Piško, Kubyškin, Blažek – Ekpai, Breite, Bláha, Machuča, Vůch – Micovčák.

FK Varnsdorf: Kolář – Zieris, Novotný, Durděvič, Bílek, Knejzlík, Daníček, Zbrožek, Rudnytskyy, Švantner, Cennerazzo. Náhradníci: Samoel – Štěpánek, Neuberg, Fotr, Luňák, Kavka.