Znojmo v Tipsport lize prohrálo i potřetí

25. ledna 2017

Skupina C

MFK Skalica – 1. SC Znojmo FK 3:0 (2:0)

Tři prohry a skóre 2:10. S nelichotivou bilancí uzavřeli znojemští fotbalisté vystoupení ve skupině C zimní Tipsport ligy. Svou pouť soutěží uzavřeli v areálu Vysokého učení technického Pod Palackého vrchem prohrou 0:3 se slovenskou Skalicou.
Znojmo sice dobře začalo a drželo míč, jenže z první vážnější příležitosti se radoval slovenský druholigový celek. Balon v pokutovém území doputoval k osamocenému Lukáši Hruškovi, který se nemýlil. Od té doby a s pomocí vlastní agresivity měla Skalica víc ze hry a vypracovala si větší příležitosti. Po přímém kopu ze 24. minuty se míč odrazil od brankové konstrukce a v pokutovém území byl faulován dotírající hráč Skalice Marko Milunovič. Nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Lubomír Ulrich.

Po přestávce mohl sice snížit znojemský forvard Rostislav Šamánek, jenže sólový únik vyřešil prachbídně. A tak opět udeřilo na druhé straně. Centr do pokutového území postrčil do sítě důrazný Daniel Šebesta. Skalica obsadila v tabulce skupiny C druhé místo za Pardubicemi, Znojmo skončilo bez bodu poslední. „Výsledek je celkem krutý, protože si myslím, že první poločas z naší strany nebyl vůbec špatný. Trápíme se s tím, že dokážeme dominovat na míči, ale nevyužijeme to. Na začátku jsme soupeře jasně přehrávali, z prvního útoku nás však ztrestal. Od šedesáté minuty jsme změnili sestavu a pak už hra nebyla tolik kompaktní,“ pravil znojemský kouč Radim Kučera.

Branky: 11. Hruška, 24. Ulrich (pen.), 69. Šebesta. Rozhodčí: Machálek – Pelikán, Pochylý.

Skalica: Fišan – Švrček (65. Vrablec), Majerník, Szöcs, Mizerák – Pankaričan, Hlavatovič (46. Neoveský) – Hruška, (25. Meszaros), Milunovič (60. Jakubek), Ulrich (46. Vaščák) – Šebesta.

Znojmo: Konvalina – Helísek (61. Rapouch), Mezlík, Svozil, Cihlář (46. Odehnal) – Nepožitek (61. Motal), Bogner, Urbančok, Javůrek – Šamánek (61. Klíma), Teplý (61. Kirschner).