2021

parallax slide down

Tipsport ligu čeká česká zima i jaro na Maltě

28.11.2019 08:07

Tradiční zimní fotbalový turnaj bude stejně jako vloni rozdělen na dva podniky – Zimní Tipsport ligu a Tipsport Malta Cup. Týdenní kemp pro 4 kluby v příznivých klimatických podmínkách středomořského ostrova Malta se ukázal jako výborný krok k zatraktivnění turnaje. Přitáhl pozornost médií a dalších klubů, i proto letos startuje, vzhledem k možnosti kvalifikace do příštího ročníku, na největším domácím zimním turnaji hned 10 prvoligových klubů a jednu ze základních skupin premiérově hostí slovenský klub DAC Dunajská Streda, účastník evropských pohárů, proslulý kvalitou hřišt svého tréninkového centra a mládežnickou akademií. Takzvaného Final Four nebo-li Tipsport Malta Cupu se letos zúčastní celkový vítěz základní části posledního ročníku Tipsport ligy FC Baník Ostrava, obhájce trofeje z Malty Zbrojovka Brno a dva pozvaní hosté: DAC Dunajská Streda a FK Mladá Boleslav.

Zimní Tipsport ligy, která se odehraje od 8. do 22. ledna 2020, se z české nejvyšší soutěže zúčastní Jablonec, Baník Ostrava, po roce se vrací tradiční účastník Bohemians Praha 1905, Mladá Boleslav, Karviná a Příbram, slovenskou ligu zastupují Dunajská Streda, Nitra a FK Pohronie. Fanoušci se mohou těšit po letech také na pražskou Spartu, nasadí ale třetiligový B tým, který zahájí zimní připravu právě v Tipsport lize. Ligisty doplní ještě 6 druholigových klubů. Mezi mužstva pořadatelé rozdělí stejně jako vloni 800 tisíc korun. Vítěz základní části obdrží 160 tisíc. Celkem 9 zápasů domácí Zimní Tipsoprt ligy bude v přímých přenosech vysílat TV NOVA Sport, dalších 15 zápasů odvysílá TV Tipsport. V přímých přenosech uvidí diváci také zápasy z Malty.

Záznam tiskové konference, která se uskutečnila před zahájením turnaje v Praze naleznete zde (další záznamy utkání na stránkách www.lstv.cz): http://lstv.cz/index.php…

Základní skupiny

Skupina A (Xaverov): 1. FK Příbram, FK Jablonec, Bohemians Praha 1905, FK Dukla Praha
Skupina B (Mladá Boleslav): FC Hradec Králové, FK Varnsdorf, FK Mladá Boleslav, AC Sparta Praha B
Skupina C (Dunajská Streda): DAC Dunajská Streda, FC Nitra, MFK Skalica, FC Zbrojovka Brno
Skupina D (Ostrava): 1. SK Prostějov, FK Pohronie, FC Baník Ostrava, MFK Karviná

Na Maltě čtyři mužstva absolvují týdenní kemp, během něhož sehrají miniturnaj zahrnující semifinálové zápasy a zápasy o 3. místo a finále. V dalším programu účstníky Malta Cupu čeká konfrontace s domácími prvoligovými kluby. Hrát se bude na známém národním stadionu Ta’ Qali s kapacitou pro téměř 17 tisíc diváků.

Tipsport Malta Cup – semifinále:
25. ledna 2020 od 11:00
FC Zbrojovka Brno – FC Baník Ostrava

25. ledna 2020 od 13:30
FK Mladá Boleslav – DAC Dunajská Streda

Tipsport Malta Cup – o 3. místo:
27. ledna 2020 od 11:00

Tipsport Malta Cup – finále:
27. ledna 2020 od 13:30.

Přečteno: 1 907×