2020

parallax slide down

Baník se rozešel s Prostějovem smírně

10.1.2020 12:15

Také druhý zápas Zimní Tipsport ligy skončil remízou. Na severu Moravy dali oba trenéři v první přípravě šanci hráčům širšího kádru. Druholigový Prostějov měl lepší vstup do obou poločasů. Vedení se ujal hned v 1. minutě a také druhé dějství za stavu 1:1 začal gólově. Baník tak musel dvakrát dotahovat náskok soupeře. V závěru utkání se kvalita ligového favorita pod vedením nového kouče Luboše Kozla projevila a tlak před bránou Prostějova sílil. Strhnout třetí brankou výsledek zápasu na svoji stranu vašk už Ostravané nedokázali, přestože měli celou řadu nebezpečných situací a jednou orazítkovali dokonce tyč.

FC Baník Ostrava – 1. SK Prostějov 2:2 (1:1)

Branky: 29. Chvěja, 61. Buchta – 1. Teplý, 53. Šteigl.

FC Baník Ostrava: Budinský – Celba, Šindelář, Pokorný, Fleišman, Hrubý, Barkov, Baroš, Chvěja, Drozd, Buchta. Náhradníci: Bolf, Číž, Tamajka, Kuzmanovič, Holzer, Mooc, Wojatschke.

1. SK Prostějov: Bréda – Koudelka, Lutonský, Machynek, Pašek, Pernatskij, Píchal, Schuster, Slaměna, Teplý, Zapletal. Náhradníci: Mucha – Batelka, Biolek, Hloch, Kiška, Sečkář, Smekal, Šteigl, Zhykol.