parallax slide down

Nitra neproměnila šanci na výhru v celém turnaji

22.1.2020 12:30

FK DAC Dunajská Streda – FC Nitra 2:1 (0:0)

Nitra pricestovala do Dunajskej Stredy s motiváciou bodovať naplno. Víťazstvo by ju totiž dostalo na čelo Zimní Tipsport ligy 2020, a tým pádom by si zaistila účasť na budúcoročnom Tipsport Malta Cupe. Dunajská Streda ale postavila na ihrisko skúsenejšie mužstvo ako v uplynulých dvoch zápasoch. V prvom polčase to ale na víťazstvo ani z jednej strany príliš nevyzeralo. Obe mužstvá hrali typický medzišestnástkový futbal, pričom všetky šance brankári bez väčších problémov zlikvidovali.

Po zmene strán už diváci videli aj góly. Ako prvý sa presadil hosťujúci Kuliš, ktorý priblížil mužstvo spod Zobora k celkovému triumfu súťaži. Vedenie Nitranom vydržalo iba dve minúty, keď utešenou strelou do pravého vinkla vyrovnal Divković. Prvé víťazstvo v poslednom zápase skupiny strhol na stranu Dunajskostredčanov Ramírez. Ten zužitkoval perfektnú spoluprácu na ľavej strane ihriska v podaní Vidu s Phillipsom a stanovil skóre na konečných 2:1.

Branky: 62. Divković, 84. Ramírez – 60. Kuliš.

FK DAC Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Kružliak ©, Beskorovajnyj, Davis – Bednár, Nagy – Divković, K. Vida, Javro – Ramírez. Náhradníci: Slančík – Šimčák, Lalatović, Schäfer, Phillips, Boateng, Švec.

FC Nitra: Šípoš – Magda, Podhorin, Farkaš ©, Šurnovský – Javorčić, Faško – Šefčík, Vrábel, Chobot – Gatarić. Náhradníci: Kuciak – Fabiš, Kunín, Galbajev, Bilovský, Janso, Kuliš, Martišiak, Perez.

Rozhodčí: Dohál – Žákech, Sluk.