Malta Tipsport Cup

2020

parallax slide down

Třetí místo bere po penaltách DAC

27.1.2020 11:00

FC Baník Ostrava – FC DAC Dunajská Streda 0:0 (0:0)

Za nádherného slunečného počasí vyběhli hřšitě pod drobnohledem legend Milana Baroše a Marka Jankulovskiho neúspěšní semifinalisté. Ani jeden z týmů nezažívá ideální přípravu, především výsledkově. Čekalo se, že Baník soupeře přehraje, ale realita byla jiná. V první půli byl Baník lepší, ale ve finále byli skoro nebezpečnější hráči DAC, kteří měli vtěší šance. Z gólu se radovali hráči Dunajské Stredy, o trestném kopu Davise a zaváhání Laštůvky. Poté zaskočená Ostrava mohla inkasovat podruhé, ale Laštůvka tentokrát tým podržel a oblouček vyrazil na roh. Baník nechtěl prohrát i druhý zápas, a tak zvýšil tlak, zápas měl slušné tempo a vyrovnání se dočkal z kopačky Smoly – 1:1. Tipsport Malta cup se tak poprvé dočkal penalt. Rozstřel zvládla lépe Dunajská, když za Ostravu nedali zkušení Jánoš a Fleišman, za Dunajskou Stredu nedal jen kapitán Davis.

Branky: 72. Smola – 56. Davis.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Fillo (61. Reiter), Pokorný, Svozil, Holzer (85. Fleišman) – Hrubý (61. Jirásek), Kuzmanovič, Kaloč – Lalkovič, Šašinka, Granečný (61. Smola).

FK DAC Dunajská Streda: Jedlička (46. Saras) – Blackman, Lalatović (83. Boateng), Beskorovainyi, Davis – Kružliak, Fábry – Divković, K. Vida, Javro – Ramirez. 

Přečteno: 67×