2020

parallax slide down

Maltský test pro Zbrojovku a Baník

1.2.2020 16:40

Závěr maltského soustředění obstarali fotbalisté Brna a Ostravy. Ve čtvrtek večer se utkali s domácími kluby Balzan FC a Birkirkara FC. Typicky jižanské pojetí fotbalu plného práce s míčem, rychlých narážeček a soubojů jeden na jednoho dělalo českým klubům na závěr těžkého tréninkového týdnu problémy. Brno se rozešlo s Balzanem FC smírně po bezbrankové remíze. Zkušenosti domácího týmu, který hraje pravidelně předkola Evropské ligy, byly znát, ale Brňané rozhodně nezaostávali a tenhle test s netradičním soupeřem pro ně mohl být velmi dobrou inspirací pro jarní druholigové boje za postupem.

Zápas Baníku byl ještě o něco zajímavější. Do vedení šli překvapivě domácí fotbalisté, když potrestali několik bohorovných rozehrávek ostravské obrany. Potom ale svěřenci trenéra Kozla přidali, fotbal už snesl přísnější měřítka zejména v rychlosti a nasazení, Baníkovci soupeře začali přehrávat a zaslouženě otočili zápas na 3:1 po brankách Ondřeje Šašinky, Smoly a Buchty. Baník Ostrava si tak na Maltě připsal první výhru. Baník na Maltě zůstává, čeká jej ještě zápas proti Stabaek FC, ostatní týmy se v pátek z Malty vrátily domů.

Balzan FC – Zbrojovka Brno 0:0

Zbrojovka Brno – 1. poločas: Doležal – Bariš, Dreksa, Čermák, Eismann – M. Sedlák, Hladík, Jurásek, Šumbera – Vintr, Fousek. 2. poločas: Doležal – Hladík, Šural, J. Sedlák, Šumbera – Pachlopník, Ševčík, Jurásek, Krška – Vintr (66. Přichystal), Rů­sek.

Birkirkara FC – Baník Ostrava 1:3 (1:1)

Branky: 24. Bezzina – 27. O. Šašinka (Holzer), 54. Smola (Reiter), 88. Buchta (Jánoš).

FC Baník Ostrava: Budinský (46. Číž) – Fillo (61. Procházka), Pokorný, Svozil (46. Stronati), Holzer (61. Fleišman) – Hrubý (61. Drozd), Kaloč (61. Jánoš) – de Azevedo (46. Reiter), Kuzmanovič (61. Jirásek), Potočný (46. Buchta) – O. Šašinka (46. Smola).