2021

parallax slide down

Ligové kluby budou chybět v Tipsport lize

4.1.2021 11:35

Zimní Tipsport liga, nejstarší domácí fotbalový turnaj proběhne v lednu 2021 v omezené podobě. Turnaje se kvůli termínové kolizi nezúčastní prvoligové týmy, kterým již v půlce ledna po rekordně krátké přestávce začne další program soutěžních zápasů.

“Doba je složitá, sportovní akce se spíš ruší, než aby se pořádaly. Přesto jsme za pořadatelský tým se zimním turnajem v Čechách i na Maltě pro začátek roku 2021 počítali. Dlouho jsme ale neměli odvahu říci, že budeme schopni turnaje vůbec uspořádat. Nakonec jsme se rozhodli, že zkusíme udělat maximum. Navzdory nepříjemné situaci bude naší ambicí připravit vzorové turnaje, jak je lze v současném období a s všemožnými opatřeními uspořádat bezpečně," avizuje Václav Sochor, mluvčí Tipsportu, české sázkové jedničky, která je dlouhá léta generálním sponzorem turnaje.

Triumf za 160 tisíc

Turnaj Zimní Tipsport ligu v Čechách hrají kluby v zimním období už téměř čtvrtstoletí, zahrála si jej řada slavných fotbalistů, v posledních letech z nejznámějších třeba Patrick Schick. Nadcházející 24. ročník bude poprvé v historii bez prvoligových týmů. Ve hře tak bude šest druholigových celků, ambiciózní rezervy Slavie a Sparty a slovenská čtveřice, která si zahraje skupinu C v Trnavě. Zbylé dvě skupiny se budou hrát v Praze v Horních Počernicích. „Ve chvíli, kdy LFA stanovila začátek jarní sezony na 16. ledna, rozsypal se nám původní plán jako domeček z karet. Jedna skupina měla být v Boleslavi, byli jsme ve spojení také s Jabloncem, Bohemians 1905, Karvinou či Ostravou. Možná kdyby se začínalo o týden později 23. ledna, tak by kluby tři zápasy zvládly. Ale takhle si dají jedno přípravné utkání, jednu generálku a jdou do sezony," vysvětluje ředitel turnaje Aleš Kolář. Vítěz vzejde z jedné společné tabulky všech 12 týmů, poslední zápas se bude hrát 27. ledna. Celkový triumf bude ohodnocen prémií 160 000 korun, druhý se třetím získají 120 000, odměny se pak snižují až po 20 000 korun pro posledního. 

Přečteno: 703×