2021

parallax slide down

Startujeme! 24. ročník Tipsport ligy čeká ve čtvrtek úvodní zápas

6.1.2021 10:10

Souboj druholigového Táborska s rezervou Sparty v pražské skupině A odstartuje 24. ročník tradičního zimního turnaje Tipsport ligy. Zápasy ve třech skupinách (dvě v pražských Horních Počernicích a jedna ve slovenské Trnavě) se budou hrát od 7. do 27. ledna.

Silná druholigová skupina A

„Za účast v Tipsport lize jsme hodně rádi," přiznává trenér Dukly Praha Roman Skuhravý. „V letošní přípravě dáváme horkotěžko dohromady přípravné zápasy a turnaj je zárukou dobrých soupeřů. Chceme být úspěšní a prezentovat se dobrým fotbalem," vzkazuje soupeřům i fanouškům. Velkým favoritem na celkový triumf v turnaji bude aktuálně vedoucí tým druhé nejvyšší soutěže Hradec Králové. Ten se ve skupině A utká se zmiňovanou Duklou, Táborskem a Spartou B.

„Letos se to odehraje bez účastníků nejvyšší soutěže, ale i tak jde o výbornou možnost obohatit zimní přípravu herní složkou. A bude to kvalitní konfrontace druholigových soupeřů," těší se hradecký kouč Zdeno Frťala. A zároveň přiznává, že turnajové zápasy jsou něco jiného než ty běžné v přípravě. „Motivace navíc tam je. Primárně ale jde o to, abychom protočili co nejvíc hráčů, aby příležitost dostali i nově příchozí nebo ti, kteří neměli takové vytížení na podzim. A všichni vědí, že na začátku přípravy ještě není herní kvalita na nejvyšší úrovni,“ doplňuje. Hradec Králové nastoupí ve skupině A v roli lídra druhé ligy, Sparta B zase v roli lídra třetí nejvyšší soutěže. Pro mladíky z Letné půjde o dobrou příležitost ke sbíraní cenných zkušeností. „Jsme rádi a těšíme se na to, účast pro nás bude velmi přínosná," říká trenér sparťanské rezervy Michal Horňák. „Čekají nás velmi kvalitní soupeři. Turnaj se v posledních letech hodně posunul nahoru, jeho prestiž a kvalita roste," chválí sparťanský kouč.

Derby Jarolímů a slávistické áčko

K derby rezervních celků nedojde, jelikož Slavia má svůj tým v B skupině. A účast béčka z Edenu může nečekaně přinést i jeden velký bonus pro Tipsport ligu. Úřadující čeští šampioni totiž kvůli koronavirové marodce zrušili odlet na soustředění do Portugalska. „Tím se situace v klubu zkomplikovala a účast Slavie bude více pod záštitou A týmu," vysvětluje trenér slávistické rezervy Marek Jarolím. „Prostor ale samozřejmě dostanou i hráči z béčka. Zápasy potřebují, už jsou bez nich hodně dlouho a Tipsport liga je pro ně dobrou příležitostí. Turnaj je tradiční, má grády a je dobře, že se o něco hraje," dodává Jarolím. Ten se možná dočká pikantního rodinného souboje. V těchto dnech se totiž řeší, zda na lavičku Ústí nad Labem, s nímž se Slavia B ve skupině utká, usedne jeho bratranec David. „Ano, je to jeden z trenérů, se kterými jsme v kontaktu a vedeme jednání. Jasno o novém trenérovi bychom chtěli mít nejpozději první týden v lednu," uvedl výkonný ředitel ústeckého klubu Václav Kožíšek.

Ligisté jen ve skupině na Slovensku

Zástupce z nejvyšší soutěže bude mít slovenská skupina C – vedle domácí Trnavy také Zlaté Moravce a Trenčín. Toto trio doplní druholigová Skalica. „Možnost zahrát si Tipsport ligu a dokonce i pořádat u nás jednu ze skupin vítáme a pořadatelům za pozvání děkujeme," vzkazuje z trnavského Spartaku trenér Michal Gašparík. „I když kvůli covidové situaci nemáme letos možnost konfrontace s českým ligovým mužstvem, je to pro nás zajímavá herní zkušenost. Samozřejmě jde o součást přípravy, kdy dáme prostor celému širšímu kádru, ale určitě chceme uspět. Zápasy v Tipsport lize mají o něco větší náboj než běžné přípravné zápasy," dodává. 

Přečteno: 393×