Úvodní zápas skupiny B získala Chrudim

9.1.2021 12:10

FK Varnsdorf – MFK Chrudim 0:2 (0:1)

Branky: 33. Rybička, 74. Látal.

Soubojem druholigových rivalů Chrudimi s Varnsdorfem odstartovala skupina B Tipsport ligy. Po podzimní části 2. ligy čtvrtá Chrudim porazila devátý Varnsdorf 2:0. Hráči obou týmů nastoupili na dobře připravené hřiště a předváděli útočný fotbal. V úvodu byli o něco lepší varnsdorfští fotbalisté, ale jak postupoval čas, Chrudimští srovnali hru a také dokázali v útoku „kousat“.
Nepříjemný moment přinesla 30. minuta, kdy musel trenér Varnsdorfu Pavel Drsek nuceně střídat, mladíkovi Dennisovi Pajkrtovi musel do šaten pomáhat jeden z členů realizačního týmu s podezřením na přetržený sval.
Krátce poté se Chrudim dostala do vedení, když se trefil Rybička. Východočechům nalil vedoucí gól čerstvou krev do žil a byli to právě oni, kdo nějaký čas držel v rukách otěže zápasu. Když se Severočeši nadychovali k náporu, nejprve nevyužili své šance a poté po chybě inkasovali rozhodující trefu, když na 2:0 pro Chrudim pečetil Látal. „Kluci bojovali, ale bohužel nám nebylo přáno. Oceňuji je za bojovnost od první do poslední minuty, bohužel nás vytrestalo neproměňování šancí,“ poznamenal pro klubový web varnsdorfský kouč Pavel Drsek.

Rozhodčí: Matějček – Šimáček, Novák.

FK Varnsdorf: Vaňák – Lehoczki, Heppner, Hasil, Macháček, Bláha, Ondráček, Velich, Zbrožek, Pajkrt (31. Schön), Rudnytskyy. Náhradníci: Richter, Kubr, Kim Min Sung, Novák, Zdržálek, Scön, Kocourek, Kubista, Richter.

MFK Chrudim: Zíma – Řezníček, Drahoš, Vencl, Hašek – Krištof – Nikodem, Verner, Čáp, Sokol – Rybička. Náhradníci: Hlavsa, Javůrek, Kopecký, Dostálek, Kesner, Havlena, Látal, Breda, Ráliš, Mrázek.