parallax slide down

Favorizovaná Dukla jen remizovala s Táborskem

10.1.2021 12:46

FC MAS Táborsko – FK Dukla Praha 3:3 (2:1)

Za normálních okolností by souboj Dukly s Táborskem měl jasného favorita v pražském celku. Svěřencům trenéra Romana Skuhravého se ale s žádostí o sehrání generálky ozval v týdnu ligový Jablonec a taková nabídka se neodmítá. Dukla překvapivě uspěla 3:1 a pro utkání s Táborskem dostali příležitost převážně hráči z třetiligového B týmu. Tento fakt stavěl do role favoritů mužstvo z jižních Čech, ovšem to nedokázalo využít převahu, spoustu šancí a zápas nakonec skončil remízou 3:3. Kdyby byli střelci obou týmů přesnější, nikdo by se nedivil, kdyby tento hodně útočný souboj skončil výsledkem 9:5.

Hned od úvodního hvizdu fotbalisté Táborska začali směle útočit a vedoucí gól visel na vlásku. Po několika neproměněných šancích se ho dočkali až ve 27. minutě, kdy se povedenou střelou prosadil Morales. Ovšem Jihočeši vzápětí skórovali i do své vlastní sítě a bylo srovnáno. Gólově plodnou sedmiminutovku pak táborští hráči korunovali další trefou, tentokrát opět do správné branky, když na poločasových 2:1 upravil Penc.
Okamžitě s nástupem do druhé půle bylo srovnáno, když se prosadil jeden z mála hráčů A týmu, Krunert. Hrál se hodně útočný fotbal a do vedení se mohly dostat oba týmy. Potřetí v zápase se to po gólu Bouly z 65. minuty podařilo Táborsku a když už to vypadalo, že dokráčí k vítězství, dal výsledku v 88. minutě konečnou podobu Nagy. „Ideální zápas pro naše mladé hráče. Soupeř proti nám hrál agresivně a pro kluky to byla krásná ukázka toho, kam směřuje moderní fotbal. Měli jsme na můj vkus příliš mnoho obranných standardek, ze kterých jsme taky dostali gól. Jsem ale spokojený, že jsme zápas nezabalili a prali se o výsledek. Remíza je asi spravedlivá. Vytížili jsme mladé hráče i ty, kteří jsou u nás na testu. Rádi jim dáme příležitost, je to naše cesta,“ zhodnotil zápas trenér Dukly Roman Skuhravý.

Branky: 27. Morales, 34. Penc, 65. Boula – 31. Brito (vla.), 47. Krunert, 88. Nagy.

FC MAS Táborsko: Slávek – Penc, Brito, Holiš, Plachý, Kader, Pinc, Vozihnoj, Čapek, Kristaps, Morales. Náhradníci: Fernandes, Minkevičs, Havrda, Zeronik, R. Nielsen, B. Nielsen, Dybala, Icha, Větrovský, Boula, Pecháček.

FK Dukla Praha: Štovíček – Kovernikov, Nagy, Sunday, Studnička, Fišl, Trávníček, Kozel, Ullman, Hadaščok, Krunert. Náhradníci: Čížek, Sklenář, Houha, Villaseca, Mentberger, Štefan.

Rozhodčí: Petřík – Hurych, Leška.