Spartak Trnava se vrátil z Malty vítězně

12.1.2021 14:50

FC Spartak Trnava – AS Trenčín

Branky: 29. Pirinen (vla.)

Jediný slovenský účastník Tipsport Malta Cupu 2021 Spartak Trnava, odštartoval svoje pôsobenie v C skupine v rámci zimnej Tipsport ligy zápasom proti AS Trenčín. Mužstvo spod hradu Matúša Čáka si v prvom polčase samo skomplikovalo situáciu. Hosťujúci obranca Pirinen totiž zakončil nevydarené sólo Benoviča vlastným gólom. Po zmene strán aj napriek viacerým sľubným šanciam jeho chybu nikto nenapravil a tak Trnava zvíťazila 1:0.

FC Spartak Trnava: Takáč – Jendrek, Kóša, Grić, Koštrna, Benović, Kolesár, Karhan, Johnson, Kotlár ©, Yusuf. Náhradníci: Rusov – Tsaousis, Tumma, Mihál, Miković, Boledović, Gembický, Cabral, Momoh.

AS Trenčín: Bergsen – Mazanovský, Ramón, Šulek, Pirinen – Kadák, El Mahdioui ©, Knežević – Gaži, Ikoba, Corryn. 2. poločas: Šemrinec – Yem, Pires, Križan, Slávik – Kmeť, Ibrahim, Roguljić – Amoah, Letenay, Tučný.

Rozhodčí: Kružliak – Somoláni, Hancko.

Zápas zhodnotil Michal Gašparík, tréner Spartaka Trnava: „Prvý polčas bol vyrovnaný, snažili sme sa súpera vysoko napádať, často sa nám to aj darilo. Dokázali sme lopty získať, vyjsť neraz kombinačne aj z náročných situácií a byť tiež nebezpeční dopredu. To mi chýbalo v druhom polčase, po prestriedaní sme boli menej aktívni a menej hrozili. Ale zase na druhej strane, na umelej tráve sme uhrhali nulu vzadu s Trenčínom, ktorý je na tento povrch zvyknutý a to sa počíta. Vlasko a Savvidis nehrali pretože chceme mať pod kontrolou zdravotný stav hráčov a nechceli sme riskovať pri prechode zo živej trávy na umelú. Dopoludnia však absolvovali tréningové zaťaženie. Bukata sa lieči z angíny. Kamenár dostal voľno pre smutnú udalosť v rodine. Čo sa týka skúšaného hráča Francisa Momoha, hľadáme ešte do tímu útočníka, čiže sme pristúpili k hráčskej skúške. O jeho budúcnosti rozhodneme v najbližších dňoch.“