parallax slide down

Hradec Králové pouze remizoval s Táborskem

13.1.2021 12:20

FC Hradec Králové – FC MAS Táborsko 1:1 (0:1)

První zápas absolvoval podzimní lídr druhé nejvyšší soutěže z Hradce Králové. Ten se na Xaverově v úterý utkal s Táborskem, pro které to naopak bylo závěrečné vystoupení na turnaji (po prohře se Spartou B 1:3 a remízou s Duklou 3:3).

Hradečtí fotbalisté ovšem do Tipsport ligy nenaskočili nepřipravení, za sebou už totiž mají přípravu s ligovou Plzní (prohra 2:5). Mužstvo Táborska vstoupilo do utkání dobře a už ve druhé minutě otevřel skóre Zezula. Hra se postupně vyrovnala a k dalšímu gólu měly blízko oba celky. Dočkali se opět Jihočeši, tentokrát jejich radost pokazil rozhodčí po konzultaci s VAR. Ve druhé půli byli o něco aktivnější Hradečtí a v 77. minutě zaslouženě srovnal Baďura. A to v té době už dohrávali pouze v deseti, když musel kvůli zranění odstoupit Kosař. „Spravedlivá remíza. Příležitost dostali i hráči ze širšího kádru a po deseti patnácti minutách to měli svoji úroveň,“ těšilo trenéra Hradce Zdenka Frťalu.

Branky: 77. Baďura – 2. Zezula.

FC Hradec Králové: Mach – Čech, Král, Novotný – Kodeš, Kejř © – Záviška, Samko, Doležal – Vašulín. Náhradníci: Ottmar – Baďura, Kosař, Leibl, Prekop, Soukeník, Zaradny.

FC MAS Táborsko: Slávik – Zezula, Navrátil, Pavlík, Zeronik, Janošík, R. Nielsen, B. Nielsen ©, Dybala, Icha, Boula. Náhradníci: Zadražil – Penc, Minkevičs, Holiš, Plachý, Touré, Pinc, Vozihnoj, Čapek, Kristpas, Morales.

Rozhodčí: Dorušák – Horák, Antoníček.