parallax slide down

Mladíkům Slavie vedení na body nestačilo

13.1.2021 14:55

MFK Chrudim – SK Slavia Praha 3:2 (1:2)

Ve středu se poprvé ve 24. ročníku Tipsport ligy konaly v xaverovském sportovním areálu dva zápasy během jednoho dne a po duelu Hradce s Táborskem do turnaje zasáhla poprvé rezerva Slavie. Ta změřila síly s Chrudimí, která vyhrála zajímavý zápas 3:2.
Letošní ročník se vyznačuje velmi útočným fotbalem a nejinak tomu bylo i tentokrát. Po sérii úvodních šancí se do vedení dostali Chrudimští, když se ve 27. minutě prosadil z penalty Rybička. Jejich radost ovšem netrvala ani minutu, povedenou střelou zpoza šestnáctky se zaskvěl Samek. Když už to vypadalo, že do šaten se půjde za stavu 1:1, nařídil rozhodčí penaltu také ve prospěch mladých slávistů. K míči se postavil Douděra a také uspěl.
Bojovný zápas pokračoval i po přestávce a v 63. minutě srovnal Čáp. O vítězství se aktivně snažili hráči obou celků, ale šťastnější nakonec byli fotbalisté Chrudimi, když se v 81. minutě perfektní trefou prosadil Korejec v jejich službách Kanghyun Yu.

Branky: 27. Rybička (pen.), 63. Čáp, 81. Kanghyun Yu – 28. Samek, 45. Douděra (pen.).

Rozhodčí: Dorušák – Horák, Antoníček.

MFK Chrudim: Zima – Hlavsa, Kopecký, Dostálek, Kesner ©, D. Látal, Drahoš, Rybička, Sokol, D. Breda, Krištof. Náhradníci: Mrázek – Javůrek, Nikodem, Havlena, Verner, Řezníček, D. Hašek, Kanghyun Yu, Čáp, Ráliš, Vencl.

SK Slavia Praha B: Sirotník – Matys, Prebsl, Švec, Hošek – Samek, Křišťan ©, Hroník – Douděra, Kneifel, Višinský. Náhradníci: Surovčík – Šmíd, Bárta, Starý, Kubáň, Vlasák, Rigo, Kopáček, Zapletal, Hájek.