2021

parallax slide down

Sněhová přestřelka. Dukla remizovala s Hradcem Králové

26.1.2021 12:15

FK Dukla Praha – FC Hradec Králové 3:3 (2:1)

Branky: 28. Piroch, 33. Faleye, 50. Fábry – 26. Prekop, 51. Vlkanova, 57. Vlkanova.

Fotbalisté Dukly završili své letošní vystoupení na 24. ročníku tradičního zimního turnaje Tipsport liga. V xaverovském sportovním areálu v Horních Počernicích se utkali s druholigovým rivalem a lídrem této soutěže, Hradcem Králové. Po remíze 3:3 ztratilo mužstvo z Julisky naději na celkový turnajový triumf. Dukla má během letošního turnaje smůlu na počasí. Předchozí zápas s béčkem Sparty se hrál za vytrvalého deště, ten úterní proti Hradci Králové za hustého sněžení. „Škoda, že celý zápas sněžilo. Stál proti nám kvalitní soupeř, ale těžký terén a podmínky zápas dost znehodnotily,“ přiznal trenér Pražanů Roman Skuhravý. Jeho svěřenci byli v první půli aktivnější, ale paradoxně inkasovali jako první, když prostřelil Kinského Prekop. Ještě do přestávky ale tým z Julisky dokázal výsledek otočit a po trefách Pirocha s Faleyem se šlo do šaten za stavu 2:1.

Když pět minut po změně stran zvýšil na dvoubrankový náskok Fábry, platil fakt, že kdyby takový brankový náskok Dukle vydržel (nebo ho ještě navýšila), mohla v případě středečního zaváhání Chrudimi pomýšlet na turnajový triumf, pohár a finanční prémii 160 tisíc korun… Během šesti minut po Fábryho gólu se ale dvakrát prosadil hradecký Vlkanova a bylo srovnáno na konečných 3:3.

FK Dukla Praha: Kinský – Souček, Piroch, Fišl – Ayong, Barac, Kovaľ, Doumbia, Studnička – Faleye, Fábry. Střídali: Ullman, Mentberger, Šebrle, Lauko.

FC Hradec Králové: Mach – Donát, Egbewole, Kosař, Leibl – Novotný, Prekop, Soukeník, Vlkanova, Záviška – Vučić. Střídali: Kateřiňák, Čech.

Roman Skuhravý, trenér Dukly: „Škoda, že celý zápas sněžilo. Stál proti nám kvalitní soupeř, ale těžký terén a podmínky zápas dost znehodnotily. Nicméně i tak byl první poločas přínosný, dokázali jsme v něm otočit výsledek a být aktivní. Ve druhém poločase jsme, podle mého názoru, hráli v defenzivě lajdácky a nechali si dát hloupé góly. Na druhou stranu mě potěšilo, že jsme i po vyrovnání šli za vítězstvím a vypracovali si pár šancí. Žádnou jsme ale neproměnili. Turnaj byl pro nás každopádně přínosný. Máme ucelený obrázek o tom, jak s mužstvem dál pracovat."

Filip Novotný, záložník Hradce: „Bylo to náročné, Dukla ukázala kvalitu. Byli aktivnější a lepší na míči. Ve druhé půli jsme si začali vytvářet šance a dokázali také míč podržet." 

Přečteno: 61×