2022

parallax slide down

25. ročník Zimní Tipsport ligy představen

7.12.2021 22:41

Nejstarší zimní fotbalový turnaj v České republice Zimní Tipsport liga začíná už 6. ledna 2022 začíná zápasem Baník Ostrava – MFK Karviná. Jubilejního 25. ročníku se zúčastní 20 klubů v pěti skupinách.

Vloni na turnaj dopadla koronavirová omezení a také výjimečná termínová kolize s brzkým startem 1. fotbalové ligy. Kvůli tomu se prvně v historii nemohly účastnit domácí prvoligové kluby. Letos se organizátoři opět budou muset vyrovnat s covidovými omezeními, ale počet přihlášených týmů je rekordní. "Máme 5 skupin po 4 týmech, tzn. 20 týmů (15 českých, 5 slovenských), z toho je 12 prvoligových a 8 druholigových. Celkem tedy odehrajeme v rámci Zimní Tipsport ligy 30 utkání,” pochvaluje si ředitel turnaje Aleš Kolář. Kluby budou sice hrát systémem každý s každým ve svých skupinách, ale jejich výsledky se budou počítat do jedné společné tabulky všech 20 klubů a ta určí vítěze.

Z osmi prvoligových českých týmů je tabulkově nejvýš postaveným mužstvem z 1. ligy aktuálně pátý Baník Ostrava. Z české ligy se zúčastní ještě Mladá Boleslav, Olomouc, Bohemians 1905, Jablonec, Pardubice, Teplice a Karviná. Čtyři prvoligové celky dodá Slovensko: Trnavu, Trenčín, Zlaté Moravce a Senicu. Turnaj zpestří i druholigové kluby – lídr soutěže Zbrojovka Brno, na podzim skvělá Sparta Praha B, Dukla Praha, Táborsko, Varnsdorf, Prostějov, Vyškov a slovenská Skalica.

Přečteno: 74×