2022

parallax slide down

Tipsport liga zvedá oponu čtvrtstoletí

5.1.2022 18:48

Zimní Tipsport liga je tu už 25 let. Severomoravské derby Ostrava – Karviná odstartuje 6. ledna od 10:30 (živě na O2 TV SPORT) další ročník tohoto nejstaršího a nejprestižnějšího zimního fotbalového turnaje v České republice a na Slovensku. A složení týmů je letos mimořádně silné. Po loňské prvoligové odmlce najdeme tentokrát mezi účastníky hned osm celků české nejvyšší soutěže.

Hrát se bude v pěti skupinách po čtyřech týmech. V pražských Horních Počernicích (areál Xaverov), v Mladé Boleslavi, v Ostravě, v Brně a slovenská skupina se odehraje v areálu Národního sportovního centra v Senci, krom dvou zápasů hraných v Trenčíně. Pořadí v jednotlivých skupinách vlastně nic neznamená. Výsledky se budou započítávat do jedné společné tabulky, která nakonec dá vítěze. „Při pěti skupinách se dá očekávat bodová rovnost hned na několika pozicích a ke slovu tak přijde brankové skóre. Každý gól navíc se tak bude počítat,“ říká Václav Sochor vedoucí komunikace pořádající společnosti Tipsport.

Navýšena byla i celková dotace turnaje. „Zaokrouhlili jsme finanční odměny na rovný milion korun. To už je částka, která se při takto krátkodobé soutěži nerozdává v tuzemských poměrech často. Ukrojit si svůj díl z toho může prakticky každý,“ doplňuje Lubomír Ježek, manažer pro media a obchod Tipsportu.

Podle bookmakerů této sázkové kanceláře je největším favoritem Ostrava s Mladou Boleslaví (kurz 3:1). Následují Trnava (6:1) a Olomouc s Brnem (7:1). Nejvíce byste vydělali při sázce na celkové vítězství Prostějova (200:1).

Během zápasů Zimní Tipsport ligy, které bude všechny živě přenášet TV Tipsport a vybrané uvidí diváci také na O2 TV SPORT, bude opět testován systém VAR. A to ve všech šesti zápasech na Slovensku, v Česku pak při zápasech Bohemians – Sparta B (pražská skupina), Teplice – Varnsdorf a Mladá Boleslav – Teplice (oba zápasy v Boleslavi). Při všech těchto zápasech bude rovněž testována „ofsajdová lajna“, kterou můžete pravidelně vídat na televizních obrazovkách při kontrole ofsajdového postavení především v Premier league.

Už několik let je zlatým hřebem zimního období turnaj Tipsport Malta cup, který se, jak je z názvu zřejmé, hraje na Maltě. Letos se jej zúčastní Sigma Olomouc, Spartak Trnava, dánský Aalborg BK a obhájce loňského triumfu, rakouský WSG Tirol Wattens.

Více o turnaji na Maltě na novém samostatném webu www.tipsportmaltacup.com.

Přečteno: 41×