2022

parallax slide down

Zimní Tipsport liga počtvrté pro Mladou Boleslav

8.2.2022 15:17

Historicky už 25. ročník největšího domácího zimního fotbalového turnaje, za kterým od roku 2008 stojí Tipsport, zvládla nejlépe favorizovaná Mladá Boleslav. Ve své skupině, ani v porovnání celkové tabulky s týmy v dalších skupinách, neměli svěřenci Karla Jarolíma konkurenci, a klub z města škodovek si tak připsal celkově čtvrté vítězství v Tipsport lize.

Oproti loňskému, covidem a brzkým ligovým startem osekanému ročníku byl ten letošní jedním z nejlépe obsazených. V pěti skupinách v Čechách (Mladá Boleslav, Xaverov Horní Počernice), na Moravě (Brno, Ostrava) a na Slovensku (Senec) se turnaje zúčastnilo 20 klubů. Z 1. české fotbalové ligy turnaj odehrálo dokonce 8 klubů z 16, z 1. slovenské ligy Trenčín, Trnava, Senica a Zlaté Moravce – Vráble a svojí kvalitou k turnaji přispěli druholigisté z české i slovenské soutěže.


Pohár pro vítěze Zimní Tipsport ligy předal Lubomír Ježek z Tipsportu kapitánovi týmu Mladé Boleslavi Marku Matějovskému.

Ve skupinách se hrálo systémem každý s každým, celkem tak Tipsport liga nabídla 30 zápasů. Vybrané zápasy vysílala živě O2 TV Fotbal a všechny zápasy jsme nabídli našim sázkařům živě na TV Tipsport. “Je úžasné, že se všech třicet utkání odehrálo, žádné utkání nebylo odloženo nebo zrušeno. Když se podívám v posledních týdnech na hokej, basket, házenou, volejbal, kolik tam se rušilo utkání, tak musím konstatovat, že nás má Pán Bůh rád, a stál při nás,” řekl po úspěšně odehraném turnaji jeho ředitel Aleš Kolář z agentury E-Motion, která pro Tipsport turnaj organizuje.

Brankami se nešetřilo

Mladoboleslavští v domácí skupině B porazili Teplice 4:1, druholigové soupeře Táborsko 7:0 a Varnsdorf 3:1. Jako jediní z 20 týmů tak dosáhli na kompletních devět bodů. Vítězové turnaje dostanou pohár a prémii 200 tisíc korun. Na druhém místě se umístil Trenčín se sedmi body, který vloni skončil na bronzové příčce. Na té se letos umístil další z favoritů turnaje, Baník Ostrava. Jeho výsledek je malým vítězstvím a je o to pozoruhodnější, že do turnaje nasadil rezervní tým mladíků z béčka a dorostu. Ti si poradili ve velkém stylu 5:2 s Karvinou a 4:2 s Pardubicemi a opět ukázali, že Baník má jednu z nejlepších mládežnických akademií v České republice.  

Turnaj předvedl mnoho neokoukaných tváří

Podobně zaujalo béčko Sparty v minulém ročníku, které i letos své soupeře dokázalo potrápit, i když se výsledkově tolik nedařilo. "Viděli jsme plno zajímavých hráčů, které jistě čeká solidní budoucnost ve velkém fotbale. Letos mohli v omezeném počtu na náš zimní turnaj diváci, pro něž jsou některé zápasy zejména pražských týmů vždy velkým lákadlem,” vyzdvihuje účast Slavie a Sparty Aleš Kolář.

Přečteno: 135×