2022

parallax slide down

"Podzimní" Tipsport liga zahájila předehrávkou

18.11.2022 14:42

Populární Zimní Tipsport liga má v roce 2022 několik zvláštností. Hraje se letos už podruhé a hraje se na podzim. „Není to žádný náš výmysl, je to způsobeno termínem MS v Kataru. Tipsport liga tak MS termínově kopíruje, a jdeme na ruku ligovým klubům, aby si zápasově vyplnily pauzu po nezvykle brzkém konci ligového podzimu. Proto se nehraje 26. ročník Zimní Tipsport ligy v tradičním lednovém termínu 2023,“ vysvětluje ředitel turnaje Aleš Kolář.

Navíc turnaj oficiálně začíná 22. listopadu, ale nakonec se nevyhnul předehrávce, a tak úvodní minuty letos podzimního turnaje obstarali fotbalisté Zlatých Moravců a olomoucké Sigmy.

FC ViOn Zlaté Moravce – SK Sigma Olomouc 2:2 (1:1)

Branky: 20. Pinte, 82. Vikri – 8. Zifčák (pen.), 77. Grečmal.

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: Lukáč – Suľa (19. Toml), Almeida, Pintér, Šuvalija, Čonka – Duga ©, Pinte, Brenkus – Vestenický, Niarchos. Náhradníci: Chropovský – Mondek, Toml, Homola, Gerši, Vikri, Múdry, Ďubek. Trenér: Ivan Galád.

SK Sigma Olomouc: Stoppen – Poulolo, Pokorný ©, Vraštil – Hadaš, Sedlák, Grygar, Sláma – Uriča – Matoušek, Zifčák. Náhradníci: Koutný – Grečmal, Fabiánek, Studený, Vaněček. Trenér: Václav Jílek.

Přečteno: 555×