2022

parallax slide down

Zimní fotbalovou Tipsport ligu vyhráli Bohemians Praha

21.12.2022 09:11

Klokani spolu se Zbrojovkou Brno jako jediní zvládli všechny tři zápasy ve svých skupinách (výsledky ze skupin se započítávaly do jedné společné tabulky všech účastníků) a dokonce oba kluby měly i stejný rozdíl skóre +5. O celkovém vítězi tak rozhodl vyšší počet nastřílených gólů a těch měli Bohemians 10 (Brno 7). Do posledního utkání hrála o prvenství i Mladá Boleslav, ale nedokázala porazit Varnsdorf a po remíze skončila třetí. Vítězní klokani záskali od Tipsportu odměnu 200 tisíc korun, celkem se na turnajových odměnách rozdělil 1 milion korun.

Dva zimní turnaje v jednom roce

Populární Zimní Tipsport liga měla v roce 2022 několik zvláštností. Hrála se v lednu 2022 a teď na podzim na přelomu listopadu a prosince 2022 znovu, takže letos už podruhé.„Nebyl to žádný náš výmysl, že se 25. a 26. ročník Tipsort ligy hrály v jednom roce. Bylo to způsobeno termínem MS v Kataru. Tipsport liga tak MS termínově kopírovala a šli jsme na ruku ligovým klubům, aby si zápasově vyplnily pauzu po nezvykle brzkém konci ligového podzimu. Proto se nehrál 26. ročník Zimní Tipsport ligy v tradičním lednovém termínu 2023,“ vysvětluje ředitel turnaje Aleš Kolář z agentury e-motion. Patronem turnaje se letos na podzim prvně stal Jiří Novotný, čtrnáctinásobný mistr ligy se Spartou, který v této roli nahradil další sparťanskou legendu brankáře Jaromíra Blažka.

Prvoligové kluby v přesile

Turnaje se zúčastnilo 20 klubů z České republiky a Slovenska, hrálo se v 5 skupinách po 4 týmech. Devět prvoligových klubů dodala česká liga: Bohemians, Brno, Olomouc, Mladá Boleslav, Zlín, Hradec Králové, Teplice, Pardubice, Liberec a čtyři nejvyšší slovenská fotbalová soutěž: Trenčín, Trnava, Skalica, Zlaté Moravce-Vráble, zbývající týmy byly ze 2. ligy a Viktorka Žižkov z ČFL (3. nejvyšší soutěž). Kluby odehrály v zimní lize celkem 29 zápasů, jeden zápas byl kvůli nákaze covid-19 v týmu Sparty B zrušen. Bez bodu skončily v turnaji překvapivě dva ligisté Hradec a Zlín. Je nutné ale říci, že fotbalové kluby k účasti přistupují různě a jsou v různé fázi přípravy, a tak hráčské kádry vždycky neodpovídaly těm ligovým.

Přečteno: 225×