Kroměříž zaskočila Sigmu, Chrudim porazila Boleslav

24. 1. 2024

Předposlední hrací den letošního 27. ročníku tradiční zimní Tipsport ligy nabídnul dvě utkání, ve kterých se hrálo o celkové vítězství v turnaji. Všeobecně se předpokládalo, že si pohár zajistí Sigma Olomouc proti Hanácké Slavii Kroměříž. Výhra by totiž znamenala pro Sigmu celkový zisk 9 bodů a před závěrečným dnem turnaje jasné vedení v tabulce. Jenže v hanáckém derby se prosadila jen druholigová Kroměříž, Olomoučtí i přes množství šancí míč do sítě nedostali a o možnost vyhrát po Tipsportu Malta cupu i Tipsport ligu přišli. Cesta k turnajovému vítězství se tak otevřela pro Chrudim, která měla dosud odehraný jediný a vítězný duel. V odloženém duelu proti Mladé Boleslavi měla ulehčenou roli, nastoupila proti rezervnímu týmu, protože A tým odlétá ve čtvrtek na soustředění do Turecka. Boleslavští mladíci sice vedli v poločase 1:0, ale zápas neudrželi a nakonec Chrudimi podlehli 1:2. Chrudim tak má v tabulce 6 bodů a pokud v sobotu porazí Varnsdorf, stane se vítězem Tipsport ligy.

HS SK Kromaříž - SK Sigma Olomouc 2:0 (1:0)


Branky: 45+1. Matoušek, 60. Houser


Hanácká Slavia Kroměříž: Dostál (46. Gergela) – Zavadil, Houser, Matoušek – Wala, Adeniran, Fulnek – Hrdlička, Machalík (62. Vyhlíd) – Jaroň, Chwaszcz. Náhradníci: Gergela – Cupák, Dočkal, Charles, Jeleček, Kiška, Orság, Oulehla, Tiahlo, Votava, Vyhlíd. Trenér: M. Onda.

SK Sigma Olomouc: Digaňa – Křišťál, Matys, Novák – Chvátal, Breite (C), Dele, Elbel (66. Fiala) – Zorvan, Fortelný, Fiala (46. Zifčák). Náhradníci: Stoppen – Moses, Langer, Pokorný, Růsek, Singateh, Ventúra, Vraštil, Zifčák. Trenér: V. Jílek.
FK Mladá Boleslav - MFK Chrudim 1:2 (1:0)
Branky: 38. Vlček – 52. Řezníček, 76. Zvolánek.
FK Mladá Boleslav: Kořán – Tvrdý, Pavlíček, König, Kodad, Vlček, Gregor, Dohalský (C), Kaulfus, Poláček, Vostřel. Náhradníci: Valín – Peterka, Hradec, Kolář, Novák, Howard, Strnad, Husič, Tichý. Trenér: Pavel Malura
MFK Chrudim: Šerák – Hanč, Řezníček, Borkovec, Sotorník, Kesner, Látal, Kosek, Skwarczek, Míka, Vácha (C). Náhradníci: Floder – Koukola, Záviška, Kutík, Bauer, Langhamer, Zvolánek, Toml. Trenér: Radek Kronďák.